Делио Роси разясни защо Левски не успя да вкара на Берое с човек повече

Наставникът на Левски Делио Роси разясни защо Левски не успя да вкара гол при домакинството си на Берое и срещата приключи при 0:0, макар че заралии играха с 10 човека в последните двайсетина минути.
Левски - Берое
“Първите десетина минути бяхме колебливи, но след това подобрихме нещата. Трябва да отбележим, че срещу нас имаше много добър отбор, който ни неутрализира и не създадохме много положения.

И в нас има вина и грешки. Обръщахме играта, но човекът с топката трябваше да центрира, защото останалите не се придвижваха бързо. Нямаше подкрепа от другите състезатели. Това е тактически недостатък, който трябва да изчистим.

Не успявахме да вземем много топки след центриранията и всичко трябваше да започва отново.

Когато не атакуваш правилно, един човек повече не решава нещата. Не атакувахме по правилния начин и имахме затруднение пред вратата”, каза Роси, който не се съгласи с тезата, че сините изпитват проблеми пред противниковата врата, когато се изправят срещу по-силните отбори.

“Не бих казал, че има такъв проблем. Продължаваме нашия път. Някои от новите футболисти все още не са готови, но отборът е добър”, коментира италианският специалист.
снимки: Марин Маринов, Sportal.bg