Слаб Левски не намери пътя към вратата на Берое, но постави рекорд

Отборите на Левски и Берое не успяха да си вкарат гол във втори пореден мач от Първа лига през този сезон. Двата тима завършиха 0:0 в двубой от 23-ия кръг на първенството на стадион "Георги Аспарухов". Това беше и резултатът от първия мач през есента под Аязмото. Последните 20 минути заралии играха с човек по-малко, след като Еуженио беше изгонен за втори жълт картон.

Тимът на Делио Роси обаче разочарова своите фенове навръх 3-ти март, като в трети пореден мач не вкара гол на беройци. Футболистите на "сините" бяха плахи, без идея, като почти не успяха да затруднят вратаря на гостите, а когато останаха с човек повече, въобще не упражниха натиск към противниковата врата. Нещо, което вече месеци разочарова феновете на Левски, които искат отборът да играе атакуващо.

Левски - Берое@@@Все пак Левски постави клубен рекорд от 11 поредни мача без допуснат гол на "Герена" в мач от шампионата. Досега рекордът също беше от 11 срещи между 1970 г. и 1971 година, в които тимът записва 943 минути без гол. След днешната среща "сините" имат 990 поредни минути суха мрежа през тази кампания.

Равенството остави разликата от пет точки между третия и четвъртия в класирането. "Сините" имат 46 точки, като изостанат на пет точки от втория ЦСКА-София, но "червените" имат и мач по-малко. Берое остана с 41 точки, като има предимство от девет точки пред Ботев (Пловдив), но и "канарчетата" също са с мач по-малко.

Преди срещата бяха почетени легендите на клуба Павел Панов и Цветан Веселинов - Меци, както и Георги Марков. Тримата бивши играчи на столичани напуснаха този свят през последните седмици. Химнът на България пък звуча в чест на 140 години от подписването на Санстефанския мирен договор и Освобождението на България от турско робство. Играчите на Левски играха с черни ленти.

Левски - Берое@@@Наставникът на Левски Делио Роси заложи на същите 11, които разбиха с 4:1 Септември (София) преди седмица. Италианецът не направи нито една промяна, като Габриел Обертан и Станислав Костов, които отбелязаха четирите попадения срещу новаците, водеха атаката.

Левски - Берое@@@ Първоначално Александър Томаш смени само един футболист от играчите, които стартираха от първата минута при победата с 2:1 над Етър. На мястото на Антон Карачанаков влезе Камен Хаджиев. При загрявката обаче травма получи Иван Бандаловски, който бе заменен от Рубен Бригидо.

Левски - Берое@@@Първият опасен удар беше за гостите. Еуженио стреля от границата, но топката мина покрай вратата на Митрев. Вратарят показа отличен рефлекс в 18-ата минута, когато Мартин Райнов стреля от воле. Борислав Цонев пък стреля с глава минута по-късно.

Левски - Берое@@@Удар на Охене мина покрай гредата на "сините", а малко по-късно Обретан също стреля в аут, след като направи хубаво двойно подаване с Паулиньо. Именно бразилецът беше близо до гол в 29-ата минута. Станислав Костов направи отличен пробив отдясно, след което намери връхлитащия Паулиньо, който стреля, но Иван Иванов изби с глава от голлинията.

Левски - Берое@@@В 35-ата минута Камбуров и Райнов се разминаха на три метра от вратата с топката, която рикошира в Горанов и отиде в ръцете на синия капитан. Нашименто и Камбуров имаха по една възможност от пряк свободен удар, но пратиха топката далеч от целта в последните минути на първата част.

Левски - Берое@@@Второто полувреме започна с пет минути закъснение, тъй като феновете на "сините" от Сектор "Б" хвърляха снежни топки към Душан Перниш. Дикторът на стадиона трябваше да предупреди, за да бъде подновена играта.

Перниш изби в корнер удар от фаул на Нашименто в 49-ата минута, а след това пробив на Еуженио завърши с лек удар във вратата на "сините". Столичани имаха две добри атаки, които завършиха с центрирания, но без удар към вратата на Берое. Антон Карачанаков замени Бригидо, а Жерсон Кабрал влезе на мястото на Паулиньо.

Левски - Берое@@@Еуженьо, който вкара четири гола в първите два мача за годината, беше пратен под душовете от Николай Йорданов в 78-ата минута. Португалецът симулира, като искаше да изкара втори жълт картон на Нашименто, но Йорданов показа втори жълт картон на него за симулация. Така Берое остана с човек по-малко. Еуженио, който има 12 гола през сезона, протестираше бурно, като от Сектор "А" полетяха снежни топки, една от които удари Борислав Цонев по главата. Секунди след това близнакът беше заменен от Кохей Като.

Левски - Берое@@@Сержиу Буш замени Костов, а в 75-ата минута срещата беше прекъсната за минут-две. Причината за това бе, че феновете от Сектор "А" замерваха със снежни топки Карачанаков, който също ги провокираше. Реферът Йорданов, след което Цветкович и накрая Божидар Митрев, трябваше да молят феновете да престанат.

Левски - Берое@@@Удар на Кабрал беше блокиран, а след това изстрел на Нашименто в 84-ата минута беше избит от Перниш. Павел Виданов влезе в 87-ата минута на Охене, като с първото си докосване сбърка, но Перниш изби. Антонио Вутов влезе на мястото на Прохазка, но времето беше прекалено малко. Така срещата завърши 0:0, което разочарова около 3500 зрители по трибуните.

Левски - Берое@@@Хубавата новина за тима на Делио Роси е, че за 11-и пореден мач през този сезон на "Герена" отборът не получи гол в шампионата. Единствените попадения във вратата на Божидар Митрев бяха при равенството с ЦСКА-София (2:2), което се игра на стадион "Васил Левски". Нулевото равенство е второ за "сините" пред своя публика, след като сториха това срещу Лудогорец (0:0). Хиксът без попадения е общо пети за сезона в Първа лига и четвърти при Роси. От общо 103 мача между двата клуба в елита, това беше 10-то равенство без голове.

Левски - Берое@@@За Берое това е трето 0:0, като първите две бяха в Стара Загора, а ревенството е общо осмо за сезона.

"Сините" гостуват на Черно море през седмицата без наказания Холмар Ейолфсон, докато Берое приема Лудогорец след седем точки в първите си три мача за годината. Томаш пък няма да може да разчита на Цонев и Еуженио, които ще бъдат наказани.

ЛЕВСКИ - БЕРОЕ 0:0