Тотнъм се развихри на заснежения "Уембли" (видео)

В преиграване от осминафиналите на ФА Къп Тотнъм разгроми с 6:1 третодивизионния Рочдейл и се класира за следващия кръг, където ще се изправи срещу Суонзи. Въпреки силния снеговалеж над "Уембли" и отсъствието на звездите Хари Кейн и Кристиан Ериксен, "шпорите" не оставиха съмнение в превъзходството си, а над всички бяха Фернандо Йоренте, който наниза хеттрик, и автора на два гола Сон Хюн-Мин.

Мачът не мина без употребата на системата ВАР, което доведе до отменянето на гол от дузпа в полза на домакините преди почивката. Тя дойде при 1:1, след като кореецът Сон откри резултата в 23-ата минута, а малко по-късно се разписа и от бялата точка, но попадението беше отменено, защото нападателят спря движението си преди да нанесе удар.
Рочдейл изненадващо изравни благодарение на Хъмфрис, който засече центриране на Анди Канън и не остави шансове на Мишел Ворм.

През второто полувреме Тотнъм бързо реши нещата в своя полза. В 47-ата минута Йоренте вкара за 2:1 след подаване на Лукас Моура, а после бразилецът отново асистира на испанския нападател и той уби интригата в 53-ата минута. Бившият стрелец на Суонзи оформи хеттрика си в 59-ата минута, а не след дълго подаде на Сон за 5:1.
В края на срещата Маурисио Почетино пусна в игра Муса Дембеле и Деле Али. Английският национал пропусна да се разпише след удар в гредата на Ерик Ламела, но това стори в добавеното време Кайл Уокър-Питърс с първото си попадение за “шпорите”.