Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Грозни сцени преди ПАОК - Олимпиакос, ролка тоалетна хартия може да лиши домакините от титлата

Гръцките футболни фенове са сред от най-необузданите в Европа и отново го доказаха. Инцидент преди голямото дерби между ПАОК и Олимпиакос отложи мача, а треньорът на гостите Оскар Гарсия беше откаран в болница след удар от… ролка тоалетна хартия.

Сблъсъкът в Солун беше очакван с голям интерес. ПАОК записа 15 поредни победи в първенството и Купата на Гърция, като оглавяваше класирането. Олимпиакос е в слаба форма и за пръв път от доста години рискува да загуби титлата. Евентуална загуба на “Тумба” щеше да отдалечи гранда от Пирея на 9 точки от ПАОК.

В минутите преди първия съдийски сигнал Гарсия вървеше към скамейката, когато от трибуните хвърлиха по него ролка тоалетна хартия и го уцелиха по лицето. Испанецът се хвана за главата и коленичи, след което беше изведен от стадиона и откаран в болница.

Делегатът на мача реши да го отложи, а последиците за ПАОК ще са сериозни. Според правилника на местната федерация, клубът най-вероятно ще бъде наказан със служебна загуба, отнемане на точки и финансова глоба.

Днес вторият в таблицата АЕК гостува на четвъртия Атромитос и ако победи, ще измести ПАОК от върха.

Оскар Гарсия е начело на Олимпиакос от януари. Той е бивш треньор на Макаби (Тел Авив), Брайтън, Уотфорд, Ред Бул Залцбург и Сент Етиен.