ПСЖ изнесе лекция на Марсилия, но трепери за Неймар (видео)

Пари Сен Жермен вече води с 14 точки пред шампиона Монако на върха в Лига 1, след като в мач от 27-мия кръг парижани се наложиха с категоричното 3:0 над гостуващия Олимпик Марсилия. С успеха играчите на Унай Емери събраха 71 точки, Монако е на втора позиция с 57, докато Марсилия остава на трета позиция с 55 точки.

В ПСЖ обаче едва ли се радват много на победата, защото има вероятност дълго време да бъдат без суперзвездата си Неймар. Бразилецът обърна глезен четвърт час преди края и напусна терена на носилка, скривайки сълзите си. Реакцията му подсказваше, че травмата е сериозна, но повече яснота ще има след изследванията, които ще му бъдат направени.

Ако опасенията се потвърдят, най-скъпият футболист в историята ще пропусне не само реванша с Реал Мадрид в Шампионската лига, но и голяма част от оставащите двубои до края на сезона.

Иначе домакините успяха да нанесат решителен удар още в първия половин час на мача, когато реализираха два гола. Килиан Мбапе откри резултата в 10-ата минута с диагонален удар с левия крак в близкия ъгъл.

В 27-ата минута Пари Сен Жермен стигна до втори гол след скоростна атака по левия фланг. Единсон Кавани размени подавания с Лайвин Курзава, след което уругваецът подаде по земя към връхлитащия на скорост Неймар. Бразилецът отправи удар с десния крак, който се отклони от защитника на марсилци Роландо и топката влетя за втори път в мрежата на гостите.

В 55-ата минуга Неймар върна по своеобразен начин асистенцията на Кавани. Бразилецът навърза няколко защитници, центира към Кавани, който се освободи от бранител и с мощен удар с десния крак вкара за 3:0.

До края на мача гостите потърсиха почетното попадение, но Роландо и Клинтън Н'Жие се разминаха с него.

Неприятно впечатление в мача направи грубата игра на двата отбора, довела до общо 11 жълти картона.