Бешикташ не го чака нищо добро в Мюнхен

Един от фаворитите в Шампионската лига - Байерн (Мюнхен), посреща Бешикташ в първа среща от осминафиналите в турнира. Баварците са абсолютен фаворит за класиране в следващата фаза и ще се опитат да решат всичко още тази вечер на "Алианц Арена". Бешикташ изненадващо завърши на първо място в групата си и не допусна нито една загуба, но в Мюнхен ще трябва да надскочи себе си, за да си тръгне с положителен резултат.

Байерн е в отлична форма след завръщането на Юп Хайнкес и спечели 15 от последните си 16 домакинства във всички турнири. В събота германският гранд направи обрат при гостуването си на Волфсбург, въпреки че част от титулярите получиха почивка. Победното попадение отбеляза Роберт Левандовски от дузпа в 90-ата минута.

Бешикташ не се представя убедително в турското първенство и е на 4-о място, като изостава с 5 точки от лидера Истанбул Башакшехир.

Старши треньорът на Байерн Юп Хайнкес ще заложи на вратата на Свен Улрайх, а пред него в защитата ще са Йошуа Кимих, Жером Боатенг, Матс Хумелс и Дейвид Алаба. Тиаго Алкантара, който дълго време лекуваше травма, се завърна в игра срещу Волфсбург, но днес ще е на пейката, а титуляри в средата на терена ще са Артуро Видал и Корентен Толисо. Атаката ще се води от Левандовски, а зад него ще действат Франк Рибери, Хамес Родригес и Ариен Робен. Възможно е в последния момент Хайнкес да реши да пусне Кингли Коман вместо един измежду Рибери и Робен.

Гостите от Турция вече не могат да разчитат на голмайстора си от есента Дженк Тосун, който предмина в Евертън. Сега титуляр в предни позиции е Алваро Негредо, а отскоро "черните орли" разполагат и с бразилския ветеран Вагнер Лав. Наставникът със сигурност възлага големи надежди и на опитните Рикардо Куарешма и Райън Бабел, както и на Талиска, който винаги играе силно в европейските мачове.

Двата тима се срещнаха в Шампионската лига и през сезон 1997/98, когато бяха в една група а Байерн постигна две победи с по 2:0.