Байерн спечели в един от най-слабите си мачове (видео)

В един от най-неубедителните си двубои през сезона Байерн (Мюнхен) все пак успя да обърне Волфсбург от 0:1 до крайното 2:1 като гост по пътя към титлата в Бундеслигата. Влезлият като смяна Роберт Левандовски донесе победата с попадение от дузпа в добавеното време. Това беше втори наказателен удар за шампионите, след като при 0:1 Ариен Робен пропусна първия. Даниел Дидави вкара за домакините след 8 минути, а Сандро Вагнер изравни в 64-ата.

Голямата част от титуляри на гостите бяха оставени сред резервите, защото във вторник предстои първата среща с Бешикташ от 1/8-финалите в Шампионската лига. Наставникът Юп Хайнкес даде почивка на Роберт Левандовски, Матс Хумелс, Жером Боатенг, Томас Мюлер, Дейвид Алаба и Йошуа Кимих. Кингсли Коман и Хамес Родригес пък дори не бяха в групата, а Артуро Видал е наказан. Сред титулярите се завърна Тиаго Алкантара, който от ноември насам лекуваше контузия.

При Волфсбург обаче ситуацията е на другия полюс. “Вълците” са само на точка от 16-ото място, от което могат да изпаднат. Отборът има едва 4 победи в 23 кръга и затова част от запалянковците протестираха днес.

Волфсбург - Байерн (Мюнхен) 1:2@@@

Ултрасите от трибуна “Норд Курве” останаха извън стадиона в първите 19 минути и 45 секунди, а след това в оставащото време до края стояха с гръб към терена. Останалите привърженици се бяха зарекли да мълчат до 20-ата минута, но аплодираха гола на Дидави в 8-ата.

Домакините започнаха в атака с преотстъпения от Ливърпул Дивок Ориги.

Още от първите секунди се видя, че играчите на Волфсбург ще заложат на здрава защита. Всички 11 футболисти се наредиха в половината си в очакване на атаките на шампиона. В 5-ата минута вратарят Коен Кастеелс се намеси след удар на Сандро Вагнер.

В 8-ата обаче всички бяха изненадани, след като Юнус Мали центрира и Дидави с глава вкара за тима на Мартин Шмит - 1:0.

За дълъг период след това Байерн не успя да се съвземе и срещаше големи трудности в опитите си да атакува. Положенията ги нямаше и това изнерви играчите в червени екипи. Така 37-ата минута Франк Рибери получи жълт картон, след като с ръка удари Ренато Щефен. Тиаго Алкантара вече също беше официално предупреден.

Последният сигнал за първото полувреме дойде без нито един удар на Байерн в очертанията на вратата.

Хайнкес не направи промени на почивката и даде шанс на титулярите днес сами да оправят проблема след слабите първи 45 минути. Десет след подновяването на играта Корентен Толисо спечели дузпа, но след това вратарят Кастеелс хвана удара на Робен.

Три минути след това Толисо можеше да изравни с удар от въздуха, но топката не се оказа проблем за стража на Волфсбург.

Беше време за промяна и в 62-ата минута Мюлер се появи на терена на мястото на Тиаго. Само две минути по-късно германският национал взе участие в атака, при която Робен намери Вагнер и той изравни.

Следващият сменен беше Рибери, след което Байерн заигра с Алаба на лявото крило. Победният гол обаче продължаваше да е далеч и затова на терена трябваше да се появи и Левандовски, чиито показатели срещу "вълците" са стряскащи за тях.

Играта вече беше само пред и в наказателното поле на домакините и в 86-ата Робен за малко да вкара, но в последния момент ударът му беше блокиран.

Надъханият за реванш холандец все пак успя, след като в продължението нахлу в наказателното поле и принуди Джан-Лука Итер да го задържи, за което реферът отново посочи бялата точка. Левандовски беше точен и с 12-ия си гол в последните си 6 мача срещу Волфсбург оформи крайния резултат.