Истински шок! Третодивизионен тим разби мечтата на Ман Сити за 4 купи! (видео)

Турнирът за ФА Къп поднесе поредната изненада, която ще се помни с години. Третодивизионният Уигън пибеди с 1:0 Манчестър Сити и сложи край на надеждите на лидера в Премиър лийг да завърши сезона с 4 трофея. "Гражданите" са почти сигурен шампион, предстои им финал за Купата на Лигата срещу Арсенал, а в Шампионската лига вече могат да мислят за 1/4-финалите, но днес се провалиха срещу съперник, който почти не мина центъра.

Култовият северноирландец Уил Григ донесе огромната радост на Уигън с гола си в 79-ата минута - негов седми в тазгодишното издание на турнира. Нападателят, за когото феновете измислиха песен и тя стана хит по време на Евро 2016, използва груба грешка на Кайл Уокър и простреля Клаудио Браво.

За загубата на Сити обаче имаше и друг виновник - Фабиан Делф. Халфът си изкара изключително глупав червен картон в добавеното време на първото полувреме. Дори след това "гражданите" продължиха изцяло да доминират, но направиха непростими пропуски, а домакините търпеливо чакаха своя шанс и той дойде.

Сити отправи общо 27 удара и изпълни 15 корнера срещу нито един на Уигън, но въпреки това отпадна. Джосеп Гуардиола видимо се изнерви след червения картон на Делф и влезе в словесен спор с мениджъра на домакините Пол Куук. Разправията продължи и в тунела, а Пеп рискува да отнесе сериозно наказание заради невъздържаното си поведение.

Уигън вече елиминира два елитни тима преди "гражданите" в надпреварата - Кристъл Палас и Борнемут. На четвъртфиналите третият в Лига 1 ще се изправи срещу Саутхамптън.

Любопитното е, че "Латикс" за трети пореден път надвиха Ман Сити за ФА Къп, включително и на финала в турнира през 2013 година.

Още в началото на двубоя Агуеро пропусна да открие с глава след добро центриране на Бернардо Силва. Домакините отговориха с опасна атака, при която Гари Робъртс закъсня да нанесе удар към вратата на Браво. Последва и грешка на Данило, но Грис шутира в аут.

До края на полувремето Манчестър Сити трайно се настани в противниковата половина и първо Аймерик Лапорт, а след това и Фернандиньо, се разминаха с гола. Пропускът на бразилеца беше фрапантен, защото той получи отлична топка от Джон Стоунс, но стреля високо над вратата.

В последните секунди на полувремето Фабиан Делф влезе с бутоните напред срещу Макс Пауър. Ситуацията бе в средата на терена, а футболистът на Уигън успя да се предпази, но реферът Антъни Тейлър вдигна червен картон на Делф и си навлече гнева на Гуардиола. каталунският специалист се ядоса още повече, защото първоначално изглеждаше, че Тейлър ще се задоволи само с жълт картон. После Пеп си размени остри реплики с наставника на домакините Пол Куук, а двамата продължиха спора си и в тунела.

След почивката домакините почти не излизаха от наказателното си поле, а Сити така и не успяваше да изравни. Гуардиола пусна и Кевин де Бройне и изглеждаше, че белгиецът ще донесе необходимата прецизност при завършващото подаване. След едно такова Агуеро се озова на добра позиция, но овладя лошо топката, а после вратарят на Уигън Крисчън Уолтън спаси слабия му удар.

В 79-ата минута купеният за 50 млн. паунда преди началото на сезона Кайл Уокър направи комична грешка и позволи на Уил Григ да му открадне топката. Звездата на "латикс" напредна и с хубав изстрел матира Браво.

В оставащите минути Сити направи всичко възможно да се добере поне до преиграване, но домакините не се огънаха и в следващия кръг ще се опитат да вземат скалпа на четвърти елитен отбор.

Феновете на "латикс" отпразнуваха знаменитата победа, като нахлуха на терена, а звездите на Гуардиола напуснаха с наведени глави.