Уил Григ изхвърли Уест Хам от ФА Къп, гонят играч на "чуковете" за плюене

Лидерът в третото ниво на английския футбол Уигън изхвърли Уест Хам от битката за ФА Къп след победа с 2:0. И двата гола за домакините отбеляза емблематичният нападател Уил Григ, който откри резултата в седмата минута, когато засече с глава центриране на Нейтън Бърн. В 62-рата минута северноирландецът удвои от дузпа, отсъдена заради игра с ръка на Бърк в момент, в който Григ се опитваше да премине покрай него. В този момент "чуковете" вече бяха в числено намален състав, тъй като в 49-ата минута Артур Масюакю бе изгонен с директен червен картон заради опита си да наплюе Ник Пауъл. Заради тази си проява французинът може да отнесе наказание от шест мача.

Уил Григ вече има шест гола в пет мача от турнира за Купата на Англия, а общо от началото на сезона е реализирал 14 попадения за Уигън във всички турнири.

Уест Хам не успя да нанесе точен удар във вратата на Уолтън, който има десет чисти мрежи в последните си 15 мача. Другата неприятна новина за "чуковете" бе, че Педро Обианг получи контузия в коляното и бе заменен още през първата част.