Борусия (Дортмунд) с едни гърди преднина след зрелищен мач, Миши отново стана герой

Отборът на Борусия (Дортмунд) спечели с 3:2 срещу Аталанта в първия 1/16-финал в Лига Европа. Срещата претърпя два обрата и остави без дъх публиката във вестфалския град. Андре Шюрле даде аванс на “жълто-черните” с попадение в 30-ата минута. Два гола на Йосип Иличич (51 и 56) обърнаха развоя на двубоя. След това обаче на сцената излезе Миши Батшуай, който реализира две попадения (65 и 90).

Възстановеният Марко Ройс излезе с капитанската лента. По двете крила на вестфалци действаха Кристиан Пулишич и Андре Шюрле. На върха на атаката застана Миши Батшуай. Италианците се подредиха в 3-4-1-2.

В шестата минута “жълто-черните” изградиха скоростно нападение. Шюрле изведе Ройс, който нахлу в наказателното поле и стреля опасно по диагонала - на сантиметри от гредата в аут. В 12-ата Сократис се притече навреме и блокира наглед голов шут на Браян Кристанте. След изпълнението на корнер Матия Калдара беше оставен сам в малкото наказателно поле, но не успя да уцели топката при плонжа си.

В 22-ата Миши Батшуай показа страхотна техника между двама и шутира по земя - в ръцете на вратаря. Шест минути по-късно Андре Шюрле отправи мощен удар от 20 метра към близкия ъгъл - стражът Етрит Бериша плонжира и изби. В 30-ата Миши се пребори в средата на терена, подаде надясно към Пулишич, който центрира в наказателното поле за Шюрле. Бившият играч на Челси не овладя прецизно, но протегна крак и реализира с шпагат - 1:0.

Шест минути след началото на второто полувреме италианците отвърнаха на удара. Джереми Толян допусна детинска грешка в наказателното поле, допускайки да бъде прехвърлен. Йосип Иличич се възползва, овладя с крак и от малък ъгъл завъртя технично топката по диагонала - 1:1. В 56-ата бергамският тим направи пълен обрат. След рейд отляво топката беше центрирана успоредно на голлинията, вратарят Роман Бюрки не успя да избие и Иличич отбеляза сам на втората греда - 1:2.

В 65-ата германците отговориха с гол за 2:2. Миши Батшуай беше изпуснат, напредна и шутира неспсяемо от дъгата. Топката попадна в горния ляв ъгъл на вратаря. В 90-ата гостите не успяха да изчистят топката, тя се озова в краката на Миши Батшуай, който реализира с точен удар по земя от седем метра - 3:2.