Арсенал си поигра с Йостерсунд и чака 1/8-финалите (видео)

Отборът на Арсенал надигра с 3:0 като гост Йостерсунд в първа 1/16-финална среща от турнира Лига Европа. Начо Монреал (13), автогол на Сотирис Папаянопулос (24) и Месут Йозил (58) донесоха победата на “топчиите” от Лондон, а в последните секунди стражът на Арсенал Давид Оспина спаси дузпа.

Още в първите минути имаше интересни моменти пред шведската врата. В 12-ата минута груба грешка в защитата на Йостерсунд даде страхотна възможност на гостите да излязат напред в резултата, но бранител в бяло се намеси решително и попречи на топката да влезе във вратата.

Минута по-късно левият бек на Арсенал Начо Монреал даде аванс на “артилеристите” в резултата. Той наказа неубедителна реакция на стража Али Кейта и от съвсем близко разстояние изпрати топката в опразнената врата - 0:1.

Не закъсня и второто попадение за Арсенал, което всъщност бе автогол на Сотирис Папаянопулос. В 24-ата минута, след поредното неразбирателство в отбраната на шведите и центриране отдясно на Хенрих Мхитарян, топката срещна тялото на Сотирис и се озова във вратата на Йостерсунд.

След втория гол на Арсенал домакините се събудиха и започнаха по-често да поглеждат към вратата на Давид Оспина, а в 29-ата минута колумбийският страж дори трябваше да се намесва решително след мощен шут на футболист в бяло. В заключителните минути на първата част домакините на няколко пъти атакуваха опасно и за Оспина имаше работа, но резултатът остана непроменен.

В 58-ата минута Месут Йозил направи резултата 0:3. Той получи топката в наказателното поле на домакините, бързо се ориентира и преодоля стража.

В самия край на мача домакините пропиляха златен шанс за почетен гол. В добавеното време реферът Борбалан посочи бялата точка след нарушение на Ектор Белерин срещу играч на Йостерсунд. Оспина обаче спаси дузпата, изпълнена от Том Петерсон, а за повече нямаше време и тимът на Арсен Венгер се поздрави с класическа победа като гост.

ЙОСТЕРСУНД - АРСЕНАЛ 0:3

0:1 Монреал (13)

0:2 Папаянопулос (24-автогол)

0:3 Йозил (58)