Созопол победи Карнобат в контрола

Намиращият се на предпоследното, 15-о място във Втора лига Созопол се наложи с 2:0 над третодивизионния Карнобат в контрола. Новото попълнение Спас Спасов, който дойде от ЦСКА 1948, както и Жил Лоусън, пристигнал от Пирин (Разлог), се разписаха за успеха на морския тим, като головете паднаха по един във всяко полувреме.

Много добър мач направиха за пореден път младият централен защитник на домакините Иван Стоянов, както и появилият се след почивката Кристиян Пешов. За Созопол не игра ветеранът Петър Кюмюрджиев, който сега е използван като десен бранител.

Представители на Септември (София) и на устремилия се към елита Монтана присъстваха на мача и си водеха записки. Последната контрола на Созопол е в събота срещу регионалния съперник Несебър.