Алексис разказа как е виждал Меси да плаче

Лионел Меси е плакал неутешимо след отпадането на Барселона в полуфиналите на Шампионската лига през 2012 година, разкри бившият му съотборник Алексис Санчес. Каталунците бяха елиминирани от Челси с общ резултат 2:3, след като загубиха с 0:1 в първия мач на "Стамфорд Бридж" и завършиха наравно 2:2 на "Ноу Камп". Особено драматичен бе реваншът, когато “блаугранас” поведе с 2:0, капитанът на Челси Джон Тери бе изгонен с директен червен картон, а при 2:1 в началото на второто полувреме Меси пропусна дузпа.

"Случва се да плачеш, когато загубиш някой финал. Това е част от футбола. След двубоя с Челси видях Меси в съблекалнята да плаче неутешимо. Той винаги изисква максимално много от себе си, но хората често не виждат това", каза Санчес пред "Скай Спортс".

Барселона и Челси подновяват съперничеството си на 20 февруари, когато каталунците гостуват на лондончани в първи двубой от 1/8-финалите на Шампионската лига.