Очаквайте: Balkan Grand Prix 6

Добруджа с чиста победа у дома над Тетевен (видео + снимки)

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) записа чиста 9-а победа в Суперлигата на България, след като се наложи у дома над Тетевен Волей с 3:0 (25:22, 25:16, 25:20) в среща от 18-ия кръг, играна тази вечер.

Така Добруджа остава на 7-о място във временното класиране с 9 победи, 9 загуби и 26 точки Тетевенци продължават да са 11-ти с 3 победи, 15 загуби и 10 точки. В 19-ия кръг добруджанци приемат Черно море (Варна), а Тетевен е домакин на Хебър (Пазарджик). И двата мача са в събота) 17 февруари) от 18,00 часа.
Добруджа тръгна много категорично в първи гейм и натрупа преднина от 5 точки до първото техническо прекъсване (8:3). Разпределителят на домакините Денимир Димитров предпочиташе играта с центровете, което позволи на Денис Чавдаров да отбележи 6 точки  в този гейм, а Арнаудов да добави 1.
При 18:11 Петър Мечкаров замени титулярния си плеймейкър  Христо Петков с Владимир Панев, което позволи на неговите играчи да се съвземат и да отбележат 5 точки, намалявайки разликата до 2 (19:17). Играта продължи точка за точка, Христо Енков влезе на мястото на Денимир Димитров, а домакините затвориха частта при 25:22

Във втори гейм предимството на добруджанци бе категорично. Маринков направи силна поредица от начални удари, а наказание на либерото Василиев донесе допълнителна точка за добруджанци 5:1. Разликата се запази през цялата част на гейма за крайното 25:16.  Цели 11 грешки допуснаха Тетевен Волей, срещу 7 на Добруджа.

Третата част започна равностойно, като в началото дори гостите имаха леко превъзходство и на първото техническо прекъсване водеха с точка преднина (7:8)  Равенството се запази до 14:14, когато мощна атака на Жулиен Георгиев и ас на Мечкаров, който замени Нешев още в началото на гейма, изведоха домакините напред
Последваха добри изяви от страна на Жулиен Георгиев и Димитър Маринков и геймът приключи при 25:20.

Най-много 13 точки в този мач  отбеляза Жулиен Георгиев. С 12 т. за победата се отчете капитанът Димитър Маринков, 11 т. постигна Денис Чавдаров. Добруджа 07 продължава да е на седма позиция с 9 победи и 9 загуби и 26 т.

Тетевен са на 11 място с 3 победи и 15 загуби и 10 т.