Миньор с първа победа в Суперлигата след 9 поредни загуби

Волейболният отбор на Миньор (Перник) прекъсна негативната си серия от 9 поредни загуби и постигна едва 5-а победа в Суперлигата на България, след като се наложи категорично вкъщи над Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:21, 25:21, 22:25, 25:22) в мач от 18-ия кръг.

Така перничани продължават да са на 10-о място във временното класиране с 13 точки след 5 победи и 13 загуби. Марек остава 8-и с 20 точки след 8 победи и 10 загуби. В следващия кръг Миньор гостува на аутсайдера Арда (Кърджали), докато дупничани са домакини на лидера в таблицата и шампион Нефтохимик 2010 (Бургас).

Волейболистите на Миньор доминираха в първите два гейма, като успяваха винаги да са пред дупничани. Перничани оформяха стабилна преднина и не оставяха отбора на Марек да стопят дистанцията помежду им. Третият гейм бе доста оспорван. Драмата бе почти до край, играта бе точка за точка, в ключовите моменти обаче състезателите на Иван Тасев се откъснаха и спечелиха частта с разлика от 3 точки - 25:22. Така успяха да намалят пасива си на 1:2 гейма. Ситуацията се повтори до средата на четвъртата част, след което Миньор отново пое инициативата и поведе в резултата. Към края дупничани опитаха да се върнат в игра, реализирайки серия от 4 точки, но въпреки това домакините спечелиха срещата след 25:22.