Етър представя 26 футболисти 15 минути преди контролата с Литекс

Първи мач за настоящата година на стадион “Ивайло” ще изиграе отборът на “Етър” в събота. Последната контрола от подготовката е на 10 февруари от 13:00 ч. срещу втородивизионния “Литекс” (Ловеч), а четвърт час преди нея предстои и официалното представяне на отбора. „Етър“ призовава публиката да дойде и да подкрепи “виолетовите” преди старта им в първенството.

Две победи, едно реми и две загуби записа тимът в петте си контролни срещи от подготовката досега, като всичките мачове бяха срещу стойностни отбори. “Етър” първо победи с 2:0 като гост “Верея” в Стара Загора с голове на Иван Стоянов и Иван Петков. После на лагера в Турция отстъпи с 3:4 на втория в полското първенство “Лех” (Познан), като водеше до почивката с 3:1 с попадения на Иван Стоянов (2) и Велко Батрович. Другата загуба бе от втория в словенското първенство “Олимпия” (Любляна) с 3:0. Направиха 1:1 с водача в шампионата на Босна и Херцеговина “Железничар” (Сараево), като водеха до 77-ата минута с гол на Стефан Неделчев, и спечелиха с 1:0 срещу носителя на купата на Литва “Стумбрас” (Каунас) с попадение на Иван Вълчанов.

На 26 футболисти ще разчита треньорският щаб начело с Красимир Балъков за първенството. Това са 20 от досегашните футболисти – вратарите Христо Иванов и Цветомир Цанков, защитниците Иван Скерлев, Симеон Иванов, Яни Пехливанов, Венцислав Василев, Кольо Станев и Пламен Гълъбов, халфовете Димо Атанасов, Чавдар Ивайлов, Румен Руменов, Георги Сърмов, Никола Колев, Ерик Почански, Иван Вълчанов и нападателите Иван Стоянов, Тодор Колев, Алиуне Бадара, Иван Петков и Стефан Неделчев.

Шест са новите попълнения: вратарят Денис Григич от Германия, халфът Георги Пашов от “Локомотив” (Пд), сръбският защитник Душан Младенович, черногорският халф Велко Батрович, юношата на “Барселона” Аласана Мане и нападателят Даниел Младенов от “Пирин” (Бл).

Стартът на първенството в Първа лига е следващата събота от 13 ч. пак на стадион “Ивайло” срещу “Септември” (Сф).