Лион на 1/4-финал за Купата на Франция след пауза от 6 години (видео)

Макар и трудно, Лион се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Франция. “Хлапетата” победиха с 2:1 като гост Монпелие и стигнаха до последните 8 в надпреварата за пръв път от 2012 година, когато спечелиха отличето.

Старши треньорът Брюно Женесио направи 5 промени в състава си в сравнение с драматичния успех с 3:2 над Монако през уикенда. От своя шанс се възползва Максуел Корне, който откри резултата в 13-ата минута. Той получи пас от Бертран Траоре и изненада вратаря на домакините Бенжамен Лекомт с удар в близкия ъгъл. Това беше общо 4-и гол през сезона за 21-годишния нападател.
Монпелие изравни много скоро с попадение на преотстъпения от Пари Сен Жермен Нанитамо Иконе. Той се разписа след асистенция на Пол Ласне. В 27-ата минута обаче Педро Мендеш фаулира Набил Фекир в наказателното поле и звездата на Лион реализира дузпата.

През второто полувреме Антони Лопеш направи някои важни спасявания, а Мемфис Депай пропусна да реши всичко в полза на гостите.
Още по-напрегнат беше мачът между Метц и Каен. В редовното време срещата завърши 1:1, а в продълженията съперниците си размениха по още един гол. Така се стигна до дузпи, при които гостите показаха по-здрави нерви и се пребориха за място за 1/4-финалите.

В другите двубои Ланс се наложи с 1:0 над Троа, а третодивизионният Шабли елиминира със същия резултат представителя на четвъртото ниво на френския футбол Гренвил.