Олимпик Марсилия развинти слабак за Купата

Четири дни след победата си с 6:3 над Метц в Лига 1, отборът на Олимпик Марсилия отново показа офанзивната си мощ, след като победи с 9:0 ФК Бург Перона като гост в двубой от 1/8-финалите на турнира за Купата на Франция. Луис Густаво откри в 9-ата минута, само три по-късно Димитри Пайе удвои от пряк свободен удар. С по три попадения за марсилци се отличиха Лукас Окампос (17, 48, 71) и Костас Митроглу (20,40, 78), а един добави Клинтън Н'Жие (89-дузпа).

Голямата бомба на 1/8-финалите обаче хвърли скромния тим на Лез Ербие, който надви като гост непобедения в седем поредни мача във всички турнири тим на Оксер с 3:0 и се класира на 1/4-финалите.
Кевин Рощо откри от дузпа в края на първата част. Аброаз Гбоно вкара за 2:0 в 64-ата. Домакините можеха да се върнат в мача в 67-ата, но вратарят на гостите Митийо Пишо спаси изпълнената от Мохамед Ятара дузра. Десет минути преди края капитанът на гостите Себастиен Флошон оформи крайното 3:0.