Две български двойки отпаднаха в първия кръг

Две български двойки отпаднаха в първия кръг на турнира по тенис от сериите АТП 250 в София с награден фонд 501 хиляди евро.

Българите Димитър Кузманов и Васко Младенов, който участваха с "уайлд кард", отстъпиха пред Скот Липски (САЩ) и Дивидж Шаран (Индия) с 4:6, 4:6 за 68 минути. Липски и Шаран направиха по един пробив в двата сета, което им беше достатъчно, за да спечелят мача.

"Един пробив в първия сет и един във втория сет решиха мача. Да не звучи като оправдание, но това е наше първо участие като двойка. Трябва ни повече време заедно", заяви Кузманов след мача.

В друга среща от турнира на двойки братята Васил Шандаров и Радослав Шандаров загубиха от Максимилиан Мартерер (Германия) и Жоао Соуза (Португалия) с 1:6, 2:6 за 45 минути. Българите влязоха в основната схема в последния момент на мястото на отказалите се Раду Албот (Молдова) и Михаил Кукушкин (Казахстан).

Мартерер и Соуза ще играят на четвъртфиналите срещу поставените под номер 2 Никола Мектич (Хърватия) и Александър Пея (Австрия), които победиха Евгени Донской и Михаил Южни (Русия) с 6:2, 6:4 за 53 минути.