Северозападна Трета лига: Севлиево - Академик (Свищов)

Монако обърна Лион от 0:2 до 3:2 с човек по-малко

В невероятно зрелище на "Луи II" отборът на Монако показа шампионския си дух и обърна гостуващия Лион от 0:2 до 3:2 с човек по-малко в дербито от 24-ия кръг на Лига 1.

Двубоят започна вихрено, като гостите от Лион поведоха с 2:0 след първите 30 минути с попадения на Мариано (12) и Бертран Траоре (27). В 32-ата минута домакините намалиха с гол на Балде Кейта, а в 36-ата стигнаха и до изравнително попадение чрез Радамел Фалкао.

Монако получи право на изпълнение на дузпа. Вратарят на Лион Антони Лопеш отрази удара на колумбиеца, но при добавката Фалкао беше безгрешен. В самия край на полувремето "монегаските" останаха с човек по-малко, след като авторът на първия гол Кейта беше изгонен за втори жълт картон.

Макар и с човек по-малко домакините изтръгнаха успеха в 88-ата минута, когато се разписа Марко Лопес. Така Монако събра 50 точки е върви трети в класирането, като измести от позицията Лион, който остана четвърти с 48. Съдбата на първото място в Лига 1 изглежда предрешена в полза на Пари Сен Жермен, но за второто се очертава свирепа битка между отборите на Олимпик Марсилия, Монако и Лион.