Силен Тодор Скримов донесе 12-а победа на Нова в Русия (снимки)

Националът Тодор Скримов и неговият Нова(Новокуйбишевск) постигнаха 12-ти успех в руската Суперлига, след като се наложиха като гост драматично над Динамо (Ленинградска област) с 3:2 (25:17, 17:25, 25:21, 21:25, 15:11)  в мач от 22-и кръг от първенството.

Скримов, който до скоро лекуваше контузия, бе резерва и се появи в игра в първия, а по-късно в третия и четвъртия гейм. В тайбрека Скримов замени реализатор №1 в Суперлигана на Русия Романас Шкулявичус и заигра като диагонал. Бомбените сервиси и мощните атаки на Тодор Скримов имаха основен принос за успеха на Нова.

Наставникът на гостите Константин Брянски пусна в игра в тайбрека и свежите Владислав Жлоба и Денис Бирюков и това се оказа решаващо за успеха на Нова, който е 8 от 9 мача, в които тима е играл тайбрек от началото на сезона.

Благодарение на Тодор Скримов и Денис Бирюков Нова взе преднина от 3:0 в началото на 5-ата част и успя да го спачели с 15:11.

Най-резултатен за Нова бе Романас Шкулявичус с 12 точки (2 блока, 25% ефективност в атака). Фьодор Воронков и Александър Мочалов добавиха по 11 точки.

За Динамо Максим Пурин заби 18 точки (1 блок).

НОВА е на 9-о място с 29 точки (12 победи, 10 загуби), а Динамо (ЛО) е на 11-то място с 19 точки (5 успеха, 17 поражения).

В следващия кръг Тодор Скримов и съотборниците му се изправят срещу Зенит (Казан), на 10 февруари (събота).

ДИНАМО (ЛЕНИНГРАДСКА ОБЛАСТ) - НОВА (НОВОКУЙБИШЕВСК) 2:3 (17:25, 25:17, 21:25, 25:21, 11:15)