Футболисти, ръководители и фенове на Левски отбелязават 81 години от рождението на Гунди

Тодор Скримов отново в игра, Нова загуби от Зенит

Националът Тодор Скримов и тимът на НОВА (Новокуйбишевск) претърпяха 10-а загуба в руската Суперлига, след като отстъпиха като гост на Зенит (Санкт Петербург) с 0:3 (23:25, 23:25, 20:25) в среща от 21-и кръг.

Тодор Скримов бе на терена в първите два гейма, като замени влезлия в ролята на либеро Дмитрий Макаренко, за да играе в защита.

Най-резултатен за гостите бе Романас Шкулявичус с 16 точки (1 ас, 3 блока, 43% ефективност в атака), Фьодор Воронков добави 13 точки (1 ас, 1 блока).

За Зенит кубинецът Ореол Камехо заби 18 точки (3 аса, 1 блок, 54% ефективност в атака, 25% перфектно и 65% позитивно посрещане). Голям принос за успеха на Зенит имаше и олимпийският шампион от Лондон 2012 Александър  Волоков, който заигра като диагонал след излизането от игра на Дражен Луборич.

Така НОВА е на девето място с 27 точки (11 победи, 10 загуби), Зенит е 5-и с 38 точки (13 успеха, 8 поражения).

Следващият двубой на Скримов и съотборниците му е на 1 февруари (четвъртък), срещу Динамо (Ленинградска област).

ЗЕНИТ (САНКТ ПЕТЕРБУРГ) – НОВА (НОВОКУЙБИШЕВСК) 3:0 (25:23, 25:23, 25:20)