Ботев (Пловдив) завърши наравно с Пюник в последната си контрола в Алания

Ботев (Пловдив) завърши 0:0 с Пюник (Eреван) в последната си контрола от лагера с в турския курорт Алания. В предишните си мачове "канарчетата" завършиха 2:2 с Раднички (Ниш), победиха с 1:0 Олександрия (Украйна) и загубиха с 0:2 от Сабуртало (Грузия) и с 0:1 от Монтана.

В 12-ата минута Йордан Минев подаде на Стивън Петков, който обаче прати топката в ръцете на вратаря на съперника. Две минути по-късно Даниел Кайзер хвана коженото кълбо след далечен удар на Ерик Варданян.

"Канарчетата"организираха добра атака в 19-ата минута, завършила с опасно центриране на Цветомир Панов - Гор Манукян изби топката в корнер. Стражът на арменците успя успя да изчисти топката след острото центриране на Тодор Неделев. В 26-ата минута Диого Кампос центрира в наказателното поле на Пюник, но Лъчезар Балтанов и Стивън Петков не се разбраха кой да играе с топката.

Минута преди края на първото полувреме Тодор Неделев центрира от фаул, но Стивън Петков не успя да засече топката. Секунди преди края на първата част се стигна до разправия между играчите и щабовете на двата тима. Все пак страстите бързо утихнаха и до голям бой не се стигна. "Канарчетата" започнаха по-активно второто полувреме.

В 50-ата минута след грубо влизане на арменски защитник в краката на Кристиян Добрев отново се стигна до разправии между двата тима. Младият талант на "жълто-черните" продължи мача. След негова атака и прецизно центриране две минути по-късно топката попадна с Серкан Юсеин, който свали технично с гърди към Диого Кампос. Бразилецът стреля мигновено с левия крак, но коженото кълби мина на сантиметри над напречната греда.

Тодор Неделев отправи опасен удар към вратата на противника в 62-ата минута, но Гор Манукян изби коженото кълбо. Девет минути по-късно Карлен Мкичиян пропусна от удобна позиция. В 78-ата минута Станислав Шопов центрира опасно, но съотборникът му Иван Василев остана под топката.

Състави:

Ботев: Даниел Кайзер, Цветомир Панов, Пламен Димов, Радослав Терзиев, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов, Дуде Ндонгала, Диого Кампос, Стивън Петков (Цветомир Панов, Кристиян Добрев, Димитър Калчев, Алваро Юлияно,Милко Георгиев, Станислав Шопов, Иван Василев).

Пюник: Гор Манукян, Армен Манукарян, Дидие Каолио,Арам Шахназарян, Сероб Григорян, Робърт Хакубян, Алик Аракелян, Карлен Мкичиян, Петрос Аведисян, Ерик Вардамян, Ерик Петросян.