Експериментален Ботев Пд падна от Монтана (видео)

Ботев (Пловдив) падна с 0:1 от втородивизионния Монтана в контрола, която се проведе в Турция. Единственото попадение вкара Тодор Колев в 77-ата минута, а в този мач канарчетата играха без 8 основни футболисти, завършвайки проверката с шестима юноши в състава.

Двата отбора изиграха равностойна първа част, в която липсваха головите положения. В 13-ата минута Атанас Илиев стреля, но не уцели вратата на пловдивчани. Само 60 секунди по-късно отново Илиев опита да вкара след недобро изчистване на Кайзер, но изпрати топката в аут.

В 37-ата минута наставникът на канарчетата Николай Киров извърши принудителна смяна. На мястото на контузения Густаво Афонсо влезе Шопов.

Именно резервата на Ботев бе най-активен в началото на втората част. В 48-ата минута той намери Калчев, който подаде на Здравко Жилов, но изстрелът на последния от 11-12 метра бе спасен от стража на Монтана.

Монтанчани отговориха с голова атака в 57-ата минута, но техен играч не успя да вкара очи в очи с Кайзер.

Последваха два шута на Жилов и Серкан Юсеин. Първият профуча покрай левия страничен стълб, а вторият попадна в ръцете на вратаря.

Така се стигна до 77-ата минута, в която Тодор Колев вкара за Монтана след диагонален изстрел в левия ъгъл на вратата на Ботев.

След полученото попадение пловдивчани, които в тези минути играеха с шестима юноши, се активизираха, но така и не успяха да достигнат до равенството. В 83-ата минута Пламен Димов намери Лазар Марин, но прехвърлящият удар на левия защитник не сполучи. Шест минути по-късно Терзиев подаде на Серкан Юсеин, халфът стреля от малък ъгъл, но не уцели вратата.

БОТЕВ ПД - МОНТАНА 0:1

0:1 Тодор Колев 77

БОТЕВ ПД: Кайзер, Пиргов, Марин, Дерменов, Терзиев, Шопов (37.Афонсо), Юлиано, Георгиев, Юсеин, Петков, Добрев

МОНТАНА: Марин Орлинов, Даниел Георгиев, Иван Михов, Кристиян Димитров, Стефан Цонков, Йордан Йорданов (46-Борислав Дамянов), Владимир Айтов (46-Сава Савов), Тодор Колев, Атанас Илиев (67-Християн Илиев), Борислав Балджийски (67-Даниел Васев), Айкут Рамадан (46-Александър Манолов)