Александър Зверев се измъчи срещу 139-ия в света

Австралия и Германия си размениха по една победа в Бризбън в първия ден на срещата от първия кръг в Световната група на "Купа Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже.

Първата ракета на Бундестима Александър Звезев даде аванс на гостите с драматична победа над Алекс дьо Мино със 7:5, 4:6, 4:6, 6:3, 7:6(4).

Петият в световната ранглиста Зверев се нуждаеше от почти четири часа, за да сломи съпротивата на 18-годишния дебютант в състава на австралийците.

Дьо Мино, 139-и в класацията на АТР, водеше с 3:0 гейма в решаващия пети сет, но допусна обрат.
Във втория сингъл Ник Кириос пласира 21 аса и не допусна пробив при успеха над Ян-Ленард Щруф с 6:4, 6:4, 6:4 за 97 минути и изравни резултата.

В мача на двойки утре за домакините ще играят Мат Ебдън и Джон Пиърс, а за Германия са заявени Тим Пютц и Петер Гойовчик.

Победителят от двубоя между Австралия и Германия ще играе на четвъртфиналите от 6 до 8 април срещу спечелилия мача между Великобритания и Испания.

Австралийците имат 28 титли в Купа "Дейвис", последната от които спечелиха през 2003 година след победа с 3:1 над Испания в Мелбърн, но оттогава отборът не е достигал до финала на надпреварата, въпреки че на два пъти в предишните три сезона игра полуфинал.

Последният финал на Германия пък е през 1993 година, когато побеждава именно Австралия с 4:1 и печели третия си трофей в турнира.