Вожняцки се класира с лекота за четвъртфиналите

Водачката в световната ранглиста по тенис Каролине Вожняцки спечели с лекота първия си мач след триумфа в Откритото първенство на Австралия, след като в двубой от втория кръг на турнира в Санкт Петербург победи рускинята Анастасия Потапова с 6:0, 6:1. Срещата продължи само 68 минути, като Вожняцки спечели абсолютно всички сервис геймове на Потапова. В следващия кръг Вожняцки ще играе с друга рускиня - Дария Касаткина. Място на четвъртфиналите намериха още французойката Кристина Младенович, чехкинята Катерина Синякова и германката Юлия Гьоргес.

Младенович, която е поставена под номер 4 в основната схема, се наложи с 6:4, 6:4 над словачката Доминика Цибулкова и в следващия кръг ще срещне Синякова, която победи рускинята Екатерина Макарова със 7:6(7), 7:5. Гьоргес пък победи със 7:5, 6:0 италианската Роберта Винчи и в следващия кръг ще играе с 18-годишната квалификантка Елена Рибакина (Русия), която досега елиминира Тимя Бачински и Каролин Гарсия.