Трудният и неблагодарен път обратно към върха

Все още възраждащият формата си Кей Нишикори осъществи обрат и се класира на четвъртфиналите на тенис турнир от сериите “Чалънджър” в Далас. Японецът срази с 4:6, 6:4, 6:4 във втория кръг германеца Матиас Бахингер, който е 162-ри в световната ранглиста, а за победата му трябваха 2 часа и 2 минути игра.

Следващото препятствие пред Нишикори, който в момента е 26-и в класацията на АТР, е друг германец - Доминик Кьопфер.

Още в самото начало на мача си личеше стремежа на японеца да удря колкото може повече форхенди, макар стартът на играта да бе наистина неубедителен и само за девет гейма той бе записал 18 грешки от тази си страна. В следващите два сета обаче статистиката му при този удар значително се подобри, а той самият с мощни викове празнуваше всеки свой уинър, независимо че ставаше въпрос за мач от сериите “Чалънджър”. На почивката между втория и третия сет Нишикори поиска помощ от лекар, но не за проблем с китката, която го извади от световния тур във втората половина на миналата година.

Преди седмица японецът изигра първия си мач след дългото отсъствие и загуби в три сета от Денис Новиков в друг турнир от сериите “Чалънджър” в Нюпорт, Калифорния.

“Беше много труден мач (срещу Бахингер), започнах малко бавно. Започнах да обръщам развоя на събитията и да играя много по-добре във втория сет, а последните два гейма бяха почти перфектни. Радвам се, че завърших по този начин. Натрупах игрови ритъм, беше забавно на корта и добре за увереността ми”, написа Нишикори в социалните мрежи след победата си.

Организаторите на “Чалънджър”-а в Далас пък се похвалиха, че заради присъствието на японската звезда са продадени всички билети за турнира. Последната изява на Нишикори на ниво световен тур на АТР беше през август на "Мастърс"-а в Канада, когато загуби в първия си двубой срещу Гаел Монфис, а след това се оттегли за възстановяване на разкъсано сухожилие в дясната китка.