Два червени картона помогнаха на Юве да стъпи на върха в Серия "А" (видео)

Шампионът Ювентус постигна неочаквано трудна победа при гостуването си на Киево. "Бианконерите" се наложиха с 2:0 над тима от Верона, а головете отбелязаха Сами Кедира в 67-ата минута и Гонсало Игуаин в 88-ата. Попаденията паднаха, когато домакините вече бяха с 9 човека заради червени картони на Самуел Бастайн и Фабрицио Качаторе.

Победата помогна на Юве да оглави класирането, с две точки повече от Наполи. Утре обаче тимът на Маурицио Сари приема Болоня и може да се върне на лидерската позиция.

"Бианконерите" спечелиха последните си 5 мача в първенството и бяха в отлична форма. Техният съперник бе на другия полюс и нямаше победа в 7 поредни двубоя, като се смъкна до 13-о място.

Заради контузии от състава на Юве отсъстваха Пауло Дибала, Хуан Куадрадо, Клаудио Маркизио и Бенедикт Хьоведес. Предвид предстоящия полуфинал за Купата на Италия срещу Аталанта някои размествания бяха очаквани и Масимилиано Алегри направи такива. Атаката водеше Игуаин, подкрепян по фланговете от Марио Манджукич и Дъглас Коща. Кедира, Стефано Стураро и Миралем Пянич бяха тримата в средата на терена, а почивка получи Блес Матюиди.

На пейката остана легендата Джанлуиджи Буфон, който утре ще отпразнува своя 40-и рожден ден. В негова чест Ювентус представи специален вратарски екип.

Без победа от края на ноември, когато надви новака СПАЛ 2013, Киево едва ли хранеше големи надежди за успех срещу гранда от Торино. Наставникът на "летящите магаренца" Роландо Маран не можеше да разчита на Роберто Инглезе и Лукас Кастро, а Валтер Бирса действаше зад единствения нападател Мануел Пучарели.

Киево по традиция е един от най-удобните съперници на Ювентус, но днес домакините от Верона бяха амбицирани да развалят традицията. За последно "бианконерите" загубиха от този съперник през 2009 година на "Маркантонио Бентегоди", а оттогава последваха 10 победи и 5 равенства.

Двубоят стартира с натиск на гостите, но Дарио Дайнели болкира удар на Игуаин, а малко по-късно рикошет в крака на Фабрицио Качаторе попречи на Кедира да открие резултата. При идентична ситуация в средата на полувремето полският десен бек Павел Ярожински се оказа на точното място и не даде шанс на Игуаин да се разпише.

Киево се бранеше организирано, но глупостта на Самуел Бастайн остави отбора в намален състав още преди почивката. Младият халф получи жълт картон за грубо нарушение срещу Квадво Асамоа, а малко след това белгиецът откровено задържа отново Асамоа и логично беше изгонен от рефера Фабио Мареска.

Това се случи в 37-ата минута, а до края на полувремето Стефано Сорентино трябваше да се намесва само веднъж, след удар на Сами Кедира.

След почивката в игра за Юве влезе Федерико Бернардески, но атаките на "старата госпожа" продължиха да са лесно предвидими и опитните бранители на Киево се справяха.

Всичко рухна за домакините в 61-ата минута, когато Качаторе си изпусна нервите и заради жест към рефера Мареска получи червен картон. С двама по-малко на терена, "летящите магаренца" бяха безпомощни. В 67-ата минута Бернардески върна топката към Кедира и той със силен удар промуши топката под плонжа на Сорентино.

Киево не само не се предаде, но дори можеше да изравни, когато Бирса потърси с дълъг пас Иван Радованович и само навременното излизане на Войчех Шчесни спести на Ювентус проблемите. В 88-ата минута Дъглас Коща центрира, а Игуаин с глава оформи крайното 2:0 за гостите.

В следващия кръг "стартата госпожа" приема Сасуоло, а Киево ще гостува на Аталанта.

КИЕВО - ЮВЕНТУС 0:2 (0:0)