Лацио щурмува успешно третото място (видео)

Нова победа изкачи Лацио до трета позиция в Серия “А” преди късния двубой между Интер и Рома. На “Олимпико” “небесносините” се разправиха с Киево, надвивайки го с 5:1 в среща от 21-ия кръг. Нов силен мач изигра Сергей Милинкович-Савич, който вкара два от головете. Трансферната цел на доста от грандовете затвърди високата си класа, като от началото на сезона вече има 9 попадения и 5 асистенции. И другите голове бяха дело на чужденци: Луис Алберто, Бащош и Луиш Нани. Неприятната вест за домакините е, че Чиро Имобиле получи контузия и напусна още преди почивката. На два пъти се наложи видеотехнологията VAR да влиза в действие и в двата пъти тя накара съдията да отсъди в полза на Лацио.

Головата суша се запази до средата на първото полувреме, след което стана интересно. Луис Алберто откри в 23-ата минута след лек рикошет в тялото на играч на Киево, ни веднага след подновяването на играта Мануел Пучарели изравни.

В 32-ата Милинкович-Савич изненада вратаря Стефано Сорентино с удар извън наказателното поле и “орлите” пак поведоха.

В края на тази първа част се стигна до спорна ситуация, при която гостите искаха дузпа за нарушение на Сенад Лулич срещу Мариуш Степински, но VAR правилно показа, че става дума за симулация.

В 68-ата минута пак се наложи реферът да гледа повторение, за да види, че Милинкович-Савич не е бил в засада и така столичани дръпнаха с 3:1.

После на терена се появи Луиш Нани и до края асистира на Бащош (83’) и сам вкара за крайното 5:1 три минуто по-късно.

И докато Лацио се радва на добри резултати, то “летящите магаренца” от Верона нямат победа от седем кръга насам и застрашително “пътуват” надолу в класирането.