Реал Сосиедад още е в шок след обрата срещу Барса (видео)

В късния съботен мач в Ла Лига Виляреал срази Реал Сосиедад с 4:2 и записа трета поредна победа, благодарение на която се доближи само на точка от Реал Мадрид в класирането. На другия полюс са баските. За тима на Еусебио това беше четвърто поредно поражение в първенството и второ, в което отборът получава 4 гола, след като миналата седмица допусна обрат от 2:1 до 2:4 срещу Барселона на "Аноета".

Късметът бе на страната на Виляреал при едно разбъркване в началото, но след това "жълтата подводница" заигра много силно и вкара три гола за 15 минути. Централният защитник Виктор Руис вкара с глава след центриране от корнер, после Пабло Форналс се разписа на празна врата след кошмарна грешка на вратаря Антонио Мартинес Рамирес - Тоньо, за да дойде и часът на Карлос Бака. Колумбиецът се възползва от перфектно подаване на Енес Унал и не сбърка.
В 24-ата минута Асиер Ияраменди центрира и Диего Йоренте върна едно попадение. До почивката обаче Виляреал си върна солидната преднина, след като Саму Кастийехо с брилянтен удар с левия крак направи безпомощен Тоньо.

В 58-ата минута Вилиан Жозе с изненадващ удар матира Серхио Асенхо, но усилията на гостите да стигнат поне до равенство не дадоха резутат. Те се смъкнаха на 15-о място, а след седмица ще се опитат да прекъснат негативната си серия с победа срещу Депортиво Ла Коруня.