Виляреал изблъска Реал Мадрид от топ 4

Отборът на Виляреал измести Реал Мадрид от четвъртата позиция в класирането след домакински успех с 2:1 над Леванте в среща от 20-ия кръг на Ла Лига. “Жълтите” имат две точки повече от шампиона на Испания, но и два мача повече. Ману Тригерос отбеляза от дузпа в 26-ата минута, а Денис Черишев удвои в 50-ата. В 94-ата Роджър Марти беше точен от дузпа.

“Подводницата” на Хави Кайеха изигра силни 30 минути и успя да вземе голова преднина. Ману Тригерос се разписа от дузпа след нарушение срещу Саму Кастийехо. В последния четвърт час на полувремето валенсианци установиха контрол върху топката.

С началото на втората част Кастийехо нацели греда. В 50-ата резултатът стана 2:0 след скоростна акция по десния фланг. Енес Юнал спринтира отдясно и центрира към далечната греда, където Черишев отбеляза отблизо. При шпагата бившият играч на Реал Мадрид се удари в гредата. Това беше първо попадение за Черишев в Примера след почти две години. До края “синьо-червените” опитаха да реализират гол и да се върнат в играта, но Серхио Асенхо не трепна. Все пак в 94-ата Роджър Марти се разписа почетно от дузпа, но веднага след това прочува последния съдийски сигнал.