Реал Мадрид се съвзе в напрегнат мач с Валенсия (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид излезе от шока "Леганес" с победа с 4:1 над Валенсия в тежка битка от 21-ия кръг на Ла Лига, играна на "Местайя". Кристиано Роналдо поведе европейския шампион с две попадения от дузпи (16 и 38). Санти Мина оживи мача с гол в 59-ата минута. Късни попадения на Марсело (84) и Тони Кроос (89) зарадваха мадридистите. Като цяло срещата беше доста равностойна и напрегната.

Зинедин Зидан отново можеше да разчита на ударното си нападателно трио Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо за първи път от 280 дни. Начо Фернандес зае място до Рафаел Варан при отсъствието на Серхио Рамос. Марселино Гарсия Торал подреди 4-4-2, вкарвайки левия бек Хосе Гая в халфовата линия на "прилепите". Родриго Морено и Санти Мина си партнираха в "бяло-черното" напададение.

Валенсия - Реал Мадрид@@@

В седмата минута Нето и Есекиел Гарай се сблъскаха в борба за висока топка. Аржентинският защитник получи тежък удар, а стражът на "лос че" само секунда по-късно направи страхотно спасяване. Топката попадна у Бейл, който моментално стреля, Нето протегна ръка над главата и спаси. В десетата "лос меренгес" загубиха топката и се получи опасна контра за валенсианци: Родриго Морено нанесе тежък удар от 22 метра и кълбото профуча малко над дясната сглобка на вратата на Кейлор Навас.

В 15-ата домакините загубиха топката при корнер и гостите от "Сантиаго Бернабеу" развиха вихрена контра. Кристиано тръгна на скорост през центъра, подаде към Марсело, а Бензема се включи с хубава асистенция за португалеца, който беше повален в наказателното поле - дузпа. Роналдо реализира без колебание от бялата точка - 0:1.

В 18-ата CR7 овладя с гърди на втора греда, но загуби топката преди удара. В 25-ата Жофри Кондогбия финтира Каземиро и шутира силно от 20 метра - Навас плонжира и изби. В 27-ата Тони Кроос измисли прекрасно извеждащо подаване за Роналдо, португалецът се завъртя и стреля от малък ъгъл с левия крак, но вратарят Нето беше застанал на правилното място.

В 33-ата Кондогбия направи шокиращ пропуск, след като не уцели топката от пет метра. Кейлор Навас "увисна" и Гарай извади топката, като повторенията показаха, че тя е напуснала очертанията на терена. Страничният съдия видя това и дори халфът да беше реализирал попадението нямаше да се брои. В 37-ата бившият играч на Барселона Мартин Монтия наивно изблъска в гръб Бензема и съдията назначи втора дузпа. Португалецът избра другия ъгъл и отбеляза с още по-силен удар - 0:2. Това беше 101-а реализирана дузпа за Роналдо в цялата му професионална кариера (19 изпуснати).

В 42-ата Парехо падна в наказателното поле, но реферът не видя контакт в крака на Каземиро и замълча правилно. В 44-ата Санти Мина премина с лекота покрай Лука Модрич, центрира прострелно, но Родриго не успя да насочи добре силната топка, въпреки че вратата пред него беше празна. В добавената минута на първата част "прилепите" изградиха нова силна атака. Гедеш шутира от 19 метра към далечния ъгъл и сантиметри го разделиха от целта. Като цяло момчетата на Марселино играха силно преди почивката, но бяха допуснаха две фрапантни грешки, които ги поставиха в позиция на догонващи.

Валенсия - Реал Мадрид 1:4@@@

Валенсианци започнаха силно второто полувреме. В 49-ата и 56-ата "прилепите" вдигнаха ръце в искане за дузпа, но паданията им бяха безобидни. В 54-ата Бензема задържа в наказателното поле и шутира силно в аут. Минута по-късно две крачка не достигнаха на Родриго да засече сам на втора греда. В 59-ата домакините заслужено намалиха. Санти Мина се разписа с глава, засичавайки на първа греда след корнер. В 61-ата Бейл не се възползва от суматоха след корнер и насочи прекалено високо.

В 66-ата домакините организираха поредна мощна акция. "Прилепите" "разцъкаха" пред наказателното поле и Парехо шутира ниско, вратарят беше тръгнал в другия ъгъл, но някак успя да протегне крак и да избие. В 68-ата Бейл се освободи отдясно и върна назад за Кристиано, който изпревари Гарай, но Нето беше на мястото си и спаси.

В 82-ата Кристиано пропусна изгодна голова възможност. Той получи топката на дузпата, но при удара тя рикошира и премина над гредата. В 84-ата гостите от Чамартин вкараха трети гол и успокоиха своите фенове. Марсело и резервата Марко Асенсио направиха истинско шоу по левия фланг, бразилецът получи топката и стреля към близкия ъгъл. Вратарят Нето не се намеси добре и има вина за гола. В 89-ата и Тони Кроос записа името си сред голмайсторите с марково изпълнение извън наказателното поле.

Така Реал записа втора поредна в Примера дивисион за първи път от месец октомври насам. Тимът на Зинедин Зидан съкрати изоставането си от Барселона на 16 точки. Утре каталунците приемат Алавес и след този мач отново ще имат повече в сравнение с шампионите.