ЦСКА-София не се даде на украински гранд (видео)

ЦСКА-София и Динамо (Киев) завършиха 0:0 в контрола, която се проведе в Испания. Киевчани имаха леко предимство през първата част, когато изпуснаха две чисти положения, но през второто полувреме играта бе равностойна и при повече късмет червените можеха и да спечелят проверката.

Това бе втори мач за Динамо в рамките на 24 часа, след като вчера победи с 3:2 Осиек.

Сращата започна с натиск на украинците, които можеха да открият резултата в 4-ата минута, когато Хармаш стреля фронтално от 7-8 метра, но Черниаускас спаси. Червените отговориха с много опасна атака в 11-ата минута. Енрике и Тиаго комбинираха отляво, последва шут по земя на втория от границата на наказателното поле, който профуча покрай левия страничен стълб на украинската врата.

Само 120 секунди по-късно Черниаускас се опита да излъже нападател на Динамо пред наказателното поле, но топката му бе отнета. Стражът на червените бе принуден да извърши фаул, тъй като така предотврати сигурен гол. След изпълнението на прекия свободен удар се стигна до рикошет, а Дениз Гонзалез прати топката в мрежата на ЦСКА-София след добавка, но попадението бе отменено поради засада.

След половин час игра украинците организираха опасна атака отляво, Пиварич центрира успоредно на голлинията, но за късмет на българския тим никой от Динамо не прати топката във вратата.

В 37-ата минута Гонзалез получи извеждащ пас отдясно и центрира към Беседин, но опасният шут на втория излезе в аут.

След почивката двамата треньори извършиха доста промени, а ЦСКА-София се представи и на свой ред имаше няколко възможности за гол. Първата опасност обаче отново бе пред вратата на българския тим. Седем минути след почивката Китанов изпусна една топка при центриране отдясно, футболист на Динамо стреля от 4-5 метра, но стражът на червените поправи своята грешка, предотвратявайки сигурен гол.

В 61-ата минута футболистите на Стамен Белчев пропиляха най-чистата си възможност за гол до този момент. Тиаго бе изведен сам срещу вратаря леко отляво в наказателното поле на Динамо, но изстрелът му не уцели вратата. В ответната атака украинците стигнаха до корнер. Кадар засече опасно, но Китанов изби.

Последва контраатака на ЦСКА-София, която завърши с отличен пас на Десподов към непокрития Каранга. Бразилецът обаче не успя да си спре топката и тя му бе отнета.

Последваха още няколко смени, което накъса играта. Все пак червените и Динамо си размениха по още едно голово положение в края на мача. Първо, след грешка на българската отбрана последва опасен шут на играч на украинците към долния ляв ъгъл на вратата, който Китанов изби с върха на пръстите си. Секунди преди последния съдийски сигнал Жан Бланко можеше да донесе победата за своя тим, възползвайки се от центриране отдясно и неразчетено излизане на украинския страж, но ударът му с глава не намери празната врата.

ЦСКА-СОФИЯ - ДИНАМО (КИЕВ) 0:0