Халеп се справи с Кербер и ще спори за титлата

Симона Халеп ще играе на финала на Откритото първенство на Австралия. Световната номер 1 постигна изключително трудна победа над Анжелик Кербер с 6:3, 4:6, 9:7 след 2 час и 21 минути тенис на най-високо ниво. Румънката ще спори за титлата с Каролин Вожняцки, която се справи с Елизе Мертенс.

Двубоят бе изпълнен с драматични моменти, като Халеп спаси два мачбола преди да стигне до успеха. Тя завърши с 50 печеливши удара и отстрани шампионката от 2016 г. Симона ще играе на финал на турнир от Големия шлем за трети път след два неуспешни опита да стигне до титлата на "Ролан Гарос".

Румънката постигна пета победа от девет мача срещу Кербер и сложи край на победната й серия. Анжелик нямаше загуба от началото на годината, като това включваше 14 поредни победи. Тя се завърна с гръм и трясък в Австралия след тежка 2017-а година и показа, че ще е сериозен фактор този сезон.

Халеп започна мача блестящо и бързо поведе с 5:0 в рамките на 14 минути. Германката нямаше отговор на прецизната игра на съперничката си и не можеше да намери ритъма си. Тя обаче се събуди и показа, че няма намерение да се предава. Симона й помогна да спечели първия си гейм в мача с две двойни грешки. След това Кербер се разигра и взе три гейма поред, но допусна нов пробив, с който загуби сета.

Във втората част всеки гейм започна да става все по-оспорван, а нивото да се вдига с всяка изминала минута. Халеп поведе с 3:1, но резултатът бе изравнен за 3:3. Анжелик постигна решителен пробив за 5:4 и след това изравни сетовете.

Битка на нерви и изключителен тенис белязаха третия сет, в който нито една от двете не предаваше точка без да се бори докрай и това доведе до фантастични разигравания. Двете си размениха по един пробив на старта. Румънката проби и сервираше за мача при 5:4. Кербер спаси два мачбола, а след разиграване от 26 удара върна пробива.

Ситуацията се обърна и германката сервираше за мача, а Халеп спаси два мачбола. Титаничната битка продължи още няколко гейма, но издръжливостта на Симоне се оказа по-голяма и тя успя да стигне до 9:7 в третия сет.

Купете си тук билети за тенис турнира в София и гледайте на живо Григор Димитров!