Голям мач на Жоро Костадинов срещу Макаби (Тел Авив)

Българският национал Георги Костадинов изигра страхотен мач за Макаби (Хайфа). Халфът беше най-добрият на терена при голямата победа с 3:0 над Макаби (Тел Авив) в директен сблъсък за четвъртфиналите за Купата на Израел.

Родният футболист изигра пълни 90 минути, като бе в основата на две от трите попадения. Футболист №4 на България за 2017 година игра цял мач за първи път от четвърти декември, когато се контузи и остана извън строя до миналата седмица.

Под проливен дъжд, Костадинов демонстрира едно от основните си качества - непримирим дух, отнемайки много топки в средата на терена, където отново действаше на позицията опорен полузащитник.

Бившият играч на Левски проби отдясно в 54-ата минута, като центрира остро на мокрия терен на стадион "Сами Офер". Стражът на гостите се протегна да избие, но коженото кълбо отиде в краката на Кехат, който даде аванс на домакините.

Само четири минути по-късно Костадинов и компания отново ликуваха, след като резултатът стана 2:0. Пристигналият през лятото от Марибор Салалих удвои, реализирайки на празна врата след светкавична контраатака. Лидерът в първенството се хвърли в атака, тъй като имаше нужда най-малко от два гола, за да стигне до продължение и да се опита да продължи в борбата за Купата.

Играчите на Жорди Кройф взеха инициативата, след като само преди девет дни на същия стадион спечелиха с 3:1 над тима от Хайфа в мач от 18-ия кръг на шампионата.

Футболистите на Макаби Хайфа обаче се бореха за всяка топка и напълно заслужено стигнаха до трети гол. Той отново беше почти изцяло изработен от родния национал, който отне топката от противников футболист в половината на своя тим. Пробяга с коженото кълбо около 40 метра и подаде на връхлитащия Никита Рукавитця, последният преодоля противников защитник и довърши гостите от Тел Авив с трети гол.

Нападателят се разписа във вратата на Макаби (Тел Авив) и преди девет дни, но тогава тимът му отстъпи с 1:3, но този път феновете на "зелените" празнуваха. Подобно на финала за Купата през 2016 година, когато надделяха над същия противник с 1:0 и спечелиха своя шест трофей в турнира.

Тимът на Костадинов вече мечтае за подобен успех и през този сезон, след като победи категорично един от двата най-силните състави в Израел, не показвайки разликата от 21 точки между двата тима в класирането от местното първенство.

Играчите на Кройф след три поредни финала за Купата, този път отпаднаха още на осминафиналите.
Синът на холандската легенда бе силно разочарован, тъй като мечтаеше за пълен триумф в Израел. Той изведе тима до Тото Къп Лигат Ал, а също така води отбора си към шампионската титла. Съставът му обаче няма да може да играе четвърти пореден финал в надпреварата и да се опита да спечели рекорден 24-и трофей на Купата на Израел.