Макаби (Хайфа) се изкачва в класирането без Костадинов

Националът Георги Костадинов, който се възстановява от травма, не игра за Макаби (Хайфа), а отборът му записа убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Апоел (Раанана) в последен мач от 17-ия кръг на израелското първенство. "Зелените" вече са на 9-о място в класирането, но на цели 18 точки зад лидера Апоел (Беер Шева).

Резултата откри Сантиаху Салалич в 38-ата минута, а отново той беше точен в 69-ата. Тогава домакините останаха в намален състав заради червения картон на Бен Вахаба. В 76-ата минута Никита Рукавиця сложи точка на спора.

След днешната Апоел е 12-и в подреждането.

АПОЕЛ (РААНАНА) - МАКАБИ (ХАЙФА) 0:3
0:1 С. Салалич (38)
0:2 С. Салалич (69)
0:3 Н. Рукавиця (76)