Суонзи отдалечи Ливърпул от топ 3 (видео)

Последният във Висшата лига Суонзи хвърли бомбата в 24-ия кръг, след като победи с 1:0 четвъртия във временното класиране Ливърпул и отдалечи "мърсисайдци" от топ 3 в таблицата.

Шокиращата загуба дойде само седмица след успеха с 4:3 над лидера Манчестър Сити, което подсказва, че Ливърпул определено е подценил двубоя срещу "лебедите".

Победното попадение за домакините на "Либърти Стейдиъм" отбеляза Алфи Моусън в края на първата част. Ливърпул упражни страхотен натиск в търсене на поне изравнителен гол, но късметът не беше на страната на хората на мениджъра Юрген Клоп, които в добавеното време нацелиха греда. Загубата остави Ливърпул на 4-ата позиция с 47 точки, докато третият в класирането Челси има 50.

Ливърпул имаше инициативата през първото полувреме, но не създаде нищо опасно пред вратата на домакините, които дебнеха за грешки на съперника. "Лебедите" получиха своя момент в 40-ата минута, когато след грешка на най-скъпия защитник Върджил ван Дайк в наказателното поле при изпълнение на ъглов удар топката попадна у Моусън, който отблизо откри резултата.

През втората част Ливърпул промени играта си и натика съперника в неговата половина. В началото на вторите 45 инути Фирмино и Робъртсън пропуснаха. В 60-ата минута пък удар на Мохамед Салах от фаул беше отразен с върха на пръстите от стража на Суонзи Лукаш Фабиански.

В самия край на мача и гредата спаси Суонзи от изравнително попадение, след удар на Фирмино с глава отблизо. Малко по-късно пък Адам Лалана от два метра не успя да намери мрежата.