Да полетиш като Супермен, за да отмениш вратаря (видео)

Хандбалистът на мъжкия национален отбор на Германия Руне Дамке обра цялото внимание на медии и фенове в 11-я ден на Европейското първенство в Хърватия. Въпреки че се изиграха две интригуващи срещи и зрителите видяха отлични изпълнения и комбинации, именно Дамке направи най-ярко впечатление със своя изумителна изява в края на двубоя срещу Дания.

Тъй като немците изоставаха в резултата, а до края оставаха само 2 минути, във фаза нападение те се лишава от своя вратар Андреас Волф за сметка на полеви играч, сдобивайки се с числено предимство от 7 на 6. Елементарна грешка обаче даде възможност на датчаните да овладеят топката и да отбележат в опразнената врата. Дамке не бе на същото мнение..

Той спринтира и се хвърли самоотвержено в стил "Супермен", за да избие топката преди тя да попадне в мрежата. Изпълнението на Дамке бе още по-сложно, заради вниманието, което трябваше да обърне на 6-метровата линия, чието настъпване не е позволено на полевите играчи. По-малко от две минути след това германецът се разписа във вратата на Дания.

Неговото попадение се оказа последно в мача, а въпреки усилията му "бундестимът" загуби с 25:26.