Евро 2018: Шампионът отново игра неубедително, но спря устрема на Чехия (видео)

Германия победи Чехия с 22:19 гола в среща от "Група 2" на Европейското първенство по хандбал в Хърватия. След две поредни равенства в предварителната си група, носителите на трофея от 2016 година отново не бяха убедителни, но въпреки това постигнаха първи успех във втората фаза на шампионата. Чехите бяха близо до нов сензационен триумф, но все пак не успяха да повторят представянето си от двубоите срещу Унгария (33:27) и Дания (28:27).

Интригата в срещата, играна във "Вараждин Арена", се запази до последните 10 минути. Чехия водеше с 18:16, но "бундестимът" най-сетне показа шампионския си характер и класа, правейки серия от 6 безответни гола до 22:18. Точни за немците в тези силни за тях минути бяха Филип Вебер, Уве Генсхаймер, Яник Колбахер, Щефен Вайнхолд и Пол Друкс (2 гола). Чехите не успяха да се разпишат в рамките на близо 13 минути преди последното попадение в мача на Станислав Каспарек.

Щефет Фет заби впечатляващите 8 гола за Германия. Генсхаймер завърши с 3 на сметката си. И двамата вратари на немците имаха немалка заслуга за успеха. Силвио Хайневетер бе на игрището 42:17 мин, в които направи 12 спасявания от 29 удара (41%), а традиционният първи избор на треньора Кристиан Прокоп - Андреас Волф, се появи в края на срещата, за да отрази едно 7-метрово хвърляне и общо 3 от 4 изстрела за 75% успеваемост.

Лидерът при голмайсторите на първенството след първата групова фаза Ондржей Здрахала добави нови 4 гола към сметката си и вече има 29 в турнира.

Германия стъпи на върха във временното класиране на "Група 2" с актив от 4 точки - една пред втория Македония, който обаче е и с мач по-малко. А Чехия остава на пето място от шест тима с 2 точки.