Монако с първа победа за 2018

Шампионът на Франция Монако записа първа победа в Лига 1 за 2018 година, след като се наложи с 3:1 над последния в класирането Метц.

Монегаските стигнаха до успеха лесно, тъй като Метц трябваше да играе повече от 40 минути по-малко, след като вратарят Ейджи Кавашима получи червен картон за нарушение извън наказателното поле срещу Адама Диакаби.

Преди това, в добавеното време на първото полувреме Хорхе бе дал преднина на Монако с ефектен удар извън наказателното поле.

С човек повече на терена Монако нямаше никакви проблеми да контролира играта и в 67-мата минута Тома Льомар асистира на Рашид Гезал, който вкара за 2:0.

В 72-рата минута обаче гостите от Метц изненадващо върнаха интригата в мача, след като Ибрахима Ниан се разписа с глава след центриране от корнер. В 81-вата минута обаче Рони Лопес сложи точка на спора с гол на празна врата.

С успеха Монако събра 46 точки и излезе на трето място в класирането, докато Метц е на последната 20-а позиция с 15 точки.