Зверев отново се разпадна (видео)

Александър Зверев приключи отново по разочароващ начин участието си на турнир от Големия шлем. 20-годишният германец отпадна в третия кръг на Откритото първенство на Австралия след загуба от Хьон Чун със 7:5, 6:7(3), 6:2, 3:6, 0:6.

Колкото и да е изненадваща победата на младия кореец, който е 59-и в света, толкова бе и начинът, по който Зверев се предаде, след като допусна пробив в четвъртия сет. Руснакът не взе нито един гейм в последната част, като спечели само пет точки в него.

За Хьон това бе първа победа над тенисист от топ 10. Той чака на осминафиналите победителя от двубоя между Новак Джокович и Алберт Рамос-Виньолас.

Място на осминафиналите намери и австриецът Доминик Тийм, който се справи за 2 часа и 8 минути с французина Адриан Манарино след 6:4, 6:2, 7:5. Петият в света Тийм не се затрудни в нито един от сетовете и постигна сравнително бърз успех.

С бърза победа се поздрави 80-ият в света Мартон Фучович. Унгарецът се наложи в сблъсъка на дебютанти в тази фаза на турнира над аржентинеца Николас Кикер с 6:3, 6:3, 6:2 за малко по-малко от 2 часа игра.

Фучович осъществи общо 6 пробива в мача, което му бе предостатъчно, за да стане първият унгарец, достигнал осминафиналите на турнир от Големия шлем. В следващия кръг той ще играе с победителя от мача между защитаващия титлата си Роджър Федерер и Ришар Гаске.

За пръв път в кариерата си за четвърти кръг на турнир от Шлема се класира и американецът Тенис Сандгрен. Роденият в Тенеси Сандгрен се наложи с 5:7, 6:3, 7:5, 7:6(5) над друг дебютант - германеца Максимилиан Мартетрер. Сандгрен, който до този момент имаше само две победи на турнири от АТП в кариерата си, ще спори за място на четвъртфиналите с Тийм.

Италианецът Фабио Фонини се наложи с 3:6, 6:2, 6:1, 4:6, 6:3 над Жулиен Бенето и в следващия кръг ще очаква победителя от двубоя между Томаш Бердих (Чехия) и Хуан Мартин дел Потро (Аржентина).