"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Берое удари Марица в мъглата на Стара Загора

Берое победи Марица с 2:1 във втората си контрола за 2018 г. Точни за „зелените“ бяха Серджиу Негрут в 5-ата минута и Борислав Цонев в 17-ата. Никола Марин върна едно попадение за пловдивчани в 77-ата минута.

Двубоят се игра на Спортна база „Берое“ пред около 200 души. Играта бе затруднена от гъстата мъгла над базата.

Домакините бяха по-добрият отбор през целия двубой и спечелиха напълно заслужено. Още в самото начало на мача Борислав Цонев имаше възможност да открие, но ударът му мина над вратата.

В 5-ата минута Серджиу Негрут пресече подаване на бранител в задни позиции, напредна и не сбърка, останал сам срещу Акалски – 1:0

В 17-ата минута резултатът бе удвоен. Борислав Цонев успя да отнеме топката в половината на съперника, напредна и прати кълбото със страхотен удар в горния десен ъгъл от около 22 м – 2:0

Беройци продължиха с да търсят ново попадение. Първо Милен Желев центрира отлично в 19-ата минута, но Негрут се размина на сантиметри с топката.

В 30-ата минута Цонев изпълни пряк свободен удар, но кълбото премина над вратата.

Пет минути след това Желев се опита да изненада Акалски с удар от малък ъгъл, но вратарят се справи. Веднага след това Охене шутира от дъгата на пеналта, но стражът на гостите се намеси отново.

В 38-ата минута Кохей Като изведе Негрут на стрелкова позиция, но шутът на румънеца мина над вратата.

В края на полувремето Цонев направи отличен пробив и изведе Педро, но Акалски успя да изпревари португалеца.

През тази първа част гостите пробваха няколко удара от далечна дистанция и центрирания в пеналта на домакините, но не успяха да застрашат сериозно вратата.

В 51-та минута Адамович засече центрирана от корнер топка, но тя мина над вратата.

Две минути след това гостите имаха най-чистото си положение до този момент, след грешка в отбраната на Берое топката попадна в Николай Колев, който бе в малкото наказателно поле, но ударът му не намери целта и топката премина на сантиметри от гредата.

В 57-ата минута Охене стреля от дистанция, вратарят на „Марица“ изби с мъка, а след това защитата успя да изчисти.

В 63-ата минута Колев намери Христо по десния фланг и последния шутира по диагонала, но не намери рамките на вратата. В следващата атака Дяков стреля от дистанция, но Перниш улови.

В 74-ата минута комбинация с едно докосване между Райнов и Педро изведе Камбуров зад гърба на отбраната, но вратарят на Марица успя да избие в корнер удара на нападателя.

Три минути след това гостите намалиха резултата след атака по десния фланг. Топката бе центрирана в наказателното поле на домакините, където Никола Марин овладя и прати кълбото в мрежата за 2:1.

В 80-ата минута Камбуров овладя топката пред наказателното поле на гостите и стреля през куп от играчи в долния десен ъгъл на вратата. Стражът на Марица обаче успя да избие с върха на пръстите си в корнер.

В последната минута на мача Колев стреля опасно от дистанция, но топката премина на сантиметри от гредата.

Веднага след мача Берое заминава за втората част от зимната подготовка, която ще се проведе в турския курорт Белек. Там ще бъдат изиграни четири контролни срещи, а съперници в тях са полският Заглембе (Любин), македонският Вардар (Скопие), руският Амкар (Перм) и чешкият Сигма (Оломоуц).

Берое (Стара Загора) – Марица (Пловдив) 2:1

1:0 Серджиу Негрут 5
2:0 Борислав Цонев 17
2:1 Никола Марин 77′

Берое (Стара Загора): 22. Георги Аргилашки (12. Душан Перниш 36′, 75′ – . Иван Гошев) – 3. Милен Желев (46′ – 13. Емин Ахмед ), Надим Ангелов (46′ – 6. Иван Иванов), 26. Камен Хаджиев (46′ – 15. Георги Динков), 28. Веселин Пенев (46′ – 20.Матеус Леони,  4. Кохей Като(46′ – 7. Мартин Райнов),  Александър Енев (46′ – 17. Антон Карачанаков,  10. Борислав Цонев(46′ – 16. Марко Адамович), 77. Педро Еуженио –  21. Серджиу Негрут(46′ – 9. Мартин Камбуров)

Марица (Пловдив): 12. Кирил Акалски, 6. Йордан Христов, 3. Атанас Ташолов, 17. Костадин Дяков, 5. Габриел Афонсо, 13. Николай Колев, 7. Джунейт Яшар, 20. Борислав Караматев, 9. Рангел Игнатов, 8. Венцислав Гюзелев, 2. Никола Марин; резерви: 1. Илия Николов, 4. Мирослав Пушкаров, 22. Атанас Куманов, 16. Алил Карадашев, 19. Петър Чалъков, 11. Иван Гендов, 14. Ерик Смилянов