Федерер започна защитата на титлата с отлична победа (видео)

Носителят на рекордните 19 титли от “Големия шлем” Роджър Федерер започна с убедителна победа защитата на миналогодишната си титла на Australian Open. В мач от първия кръг на турнира от “Големия шлем” в Мелбърн 36-годишният швейцарец надигра Аляж Бедене (Великобритания) с 6:3, 6:4, 6:3.

Пробив за 3:1 в четвъртия гейм се оказа достатъчен на Федерер за спечелването на първия сет. След това Федерер спечели подаването на съперника си в самото начало на втората част и поддържаше аванса си от един пробив резултата, за да вземе частта с 6:4. И в третия сет швейцарецът реализира ранен пробив, а двубоят завърши с бекхенд в мрежата на сервиращия за оставане в двубоя при 3:5 Бедене.

Петкратният шампион в Мелбърн Федерер, който е поставен под №2 в схемата, ще играе във втория кръг с германеца Ян-Ленард Щруф, който надигра с 6:1, 6:2, 6:4 участващия с “уайлд кард” южнокореец Куон Сун-у.

В същото време, поставеният под №19 чех Томаш Бердих срази с 6:3, 3:6, 6:1, 6:0 представящия се впечатляващо от началото на сезона млад австралийски талант Алекс Де Минор. 18-годишният Де Минор, който получи “уайлд кард” от организаторите, достигна съвсем наскоро до първия си финал в турнир от ATP. Това се случи в Сидни, където Де Минор загуби спора за трофея с руснака Даниил Медведев. Последният пък днес надви в оспорван мача австралиеца Танаси Кокинакис с 6:2, 6:7 (6), 7:6 (8), 6:4.

Победи в първия кръг днес записаха още италианецът Фабио Фонини и французите Гаел Монфис и Ришар Гаске.