За кой ли път Бас Дост спаси Спортинг (видео)

Спортинг (Лисабон) стигна до полуфиналите за Купата на Португалия, но не и без да трепери до последно срещу втородивиознния Кова де Пиедаде. Отборът на Жорже Жезус се наложи с 2:1, а победното попадение отбеляза обичайният заподозрян - Бас Дост.

През първото полувреме по-чистите положения създадоха домакините, а веднъж и гредата помогна на Спортинг. В 54-ата минута Бруно Фернандес откри в полза на "лисабонските лъвове". Той стреля в далечния ъгъл, а рикошет в крака на противников защитник направи топката неспасяема за вратаря. Домакините обаче изравниха в 58-ата минута с гол на Клео от дузпа. Двайсетина минути по-късно Бас Дост отблизо донесе победата на Спортинг.

За полуфиналите се класираха още Калдас и Авеш, а утре е последният четвъртфинал между Морейрензе и Порто.