Драматичен финал на лисабонското дерби зарадва Порто (видео)

Столичното дерби между Бенфика и Спортинг (Лисабон) завърши 1:1, а от това се възползва третият гранд в Португалия - Порто, който вече има аванс от 2 точки на върха в класирането. "Драконите" спечелиха с 2:1 визитата си на Фиерензе и дръпнаха пред Спортинг, който изпусна победата на "Ещадио да Луж" в последната минута.

"Зелено-белите" поведоха на стадиона на големия си съперник в 19-ата минута с гол на Желсон Мартинш. Крилото на Спортинг се оказа на точното място след удар на Фабио Коентрао и рикошет.

До почивката Бенфика почти нямаше опасни атаки, но през второто полувреме футболистите на Руи Витория направиха всичко възможно да избегнат първата си загуба за сезона. В 89-ата минута Родриго Баталия извърши нарушение в наказателното поле и ветеранът Жонас изравни от бялата точка.

Часове преди големия сблъсък Порто се наложи с 2:1 над Фиерензе и си гарантира лидерската позиция и след 16-ия кръг. Успехът не дойде никак лесно за "драконите", които трябваше да чакат до последния четвърт час, за да си гарантират трите точки.
Венсан Абубакар откри резултата в 22-ата минута след пас на Ясин Брахими, но скоро след това Луис Роча изравни с глава. Победата на Порто донесе Андре Андре в 76-ата минута, също с глава, засичайки центриране от корнер.

Порто има 42 точки, Спортинг е втори с 40, а Бенфика е на трета позиция с 37.