Защитник герой за Рен в голов трилър срещу Тулуза (видео)

Преди няколко дни Рен отнесе 6 гола от Пари Сен Жермен, но днес показа, че когато има срещу себе си съперник от своята класа, също може да играе атрактивно и резултатно. Бретонци се наложиха с 4:2 над Тулуза и станаха вторият полуфиналист за Купата на Лигата във Франция. В герой за тима се превърна младият защитник Адриен Хюну, който отбеляза двата решителни гола в края на двубоя.

В 21-ата минута Стив Яго си вкара нелеп автогол и Рен поведе, но в 40-ата Исиага Сила изравни изравни с удар от близост до точката на дузпата. Само две минути по-късно Бенжамин Буриго засече центриране от десния фланг и отново изведе Рен напред.

Тулуза направи резултата 2:2 в 63-ата минута чрез Яя Саного, за да дойде часът на Хюну и точните му изстрели в 86-ата и 90-ата минути.

За полуфиналите още вчера се класиран Монако, а тази вечер са последните два четвъртфинала: Амиен - Пари Сен Жермен и Анже Монпелие.