Тулуза изхвърли Ница от Купата на Франция

Отборът на Тулуза победи с 1:0 Ница в мач от деветия кръг на Купата на Франция и продължава напред в надпреварата. Единственото попадение падна в началото на втората част и дойде след груба грешка на вратаря на “орлетата” Йоан Кардинал. В 51-ата минута стражът не успя да задържи в ръцете си едно центриране отляво, подари топката на протвниците и в крайна сметка Сомалия я прати в мрежата.

Друг елитен тим - Лил, имаше известни затруднения с четвъртодивизионния Лил, но в крайна сметка се наложи с 4:2 като гост. Езекиел Понсе и Никола Пепе дадоха преднина на “кучетата”, но домакините набързо изравниха до 29-ата минута. Тиаго Мая обаче даде нов аванс на гостите преди почивката, а в самия край на мача Тиаго Мендеш оформи крайното 4:2 в полза на тима от Лига 1.

В другите срещи до този момент не се получиха големи изненади и фаворитите взеха своето. Единствено Гренобъл сюрпризира с 2:1 при визитата си на Газалек Аячо, който е с едно ниво по-нагоре в йерархията на френския футбол.