Хичо прати Урал на 1/4-финал за Купата на Русия (видео)

Българският халф Николай Димитров вкара важен гол за Урал, който помогна на тима да се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Русия. В редовното време тимът от Екатеринбург завърши 0:0 с Нижний Новгород, но се наложи с 2:0 след продължения. Димитров откри резултата в 104-ата минута, а в 120-ата Алексей Евсеев сложи точка на спора.

Преди почивката най-чистото положение за Урал пропусна Ерик Бикфалви. Възпитаниците на Дмитрий Парфьонов продължиха да доминират и през второто полувреме, но някои от контрите на гостите също бяха много опасни. В 82-ата минута топката сякаш премина голлинията на вратата на Нижний Новгород, но съдията Евгений Турбин не зачете гола.
Урал поведе в самия край на първото продължение, когато вратарят Ярослав Годзюр постави началото на бърза контра, Марко Араторе подаде на Димитров и той от границата на наказателното поле прати топката в мрежата. Веднага след гола българинът беше заменен от Гиорги Чантурия.

В 120-ата минута нова добра контра на Урал изведа на удобна позиция Евсеев и той довърши гостите.