Валенсия с обрат срещу третодивизионен слабак

Валенсия победи с 2:1 като гост третодивизионния Ебро в първия сблъсък между двата тима от 1/16-финала за Купата на Испания. "Прилепите" доста се измъчиха срещу закъсалия си съперник, който се намира на последното място в Сегунда "Б", група 3, но все пак постигнаха ценен турнирен резултат който до голяма степен им гарантира продължаване напред.

Мачът тръгна лошо за домакините, които останаха в намален състав още в 29-ата минута, когато Тиаго Португа получи втори жълт и червен картон. Въпреки това Ебро пръв откри резултата в мача в 62-ата минута, когато Жонан Амелиба намери мрежата зад Хауме Доменек.

Поставени в доста конфузна ситуация, футболистите на Валенсия се мобилизираха и успяха да направят обрат в заключителните минути. Героят за гостите бе Санти Мина, който вкара и двете попадения за своя тим. Той първо изравни резултата в 71-ата минута, а след това в 80-ата донесе и успеха на "Прилепите".

Така Валенсия може да се чувства с единия крак на 1/8-финал, като остава единствено да довърши започнатото в реванша на "Местайя", който ще бъде на 5 декември.