Валенсия и Хетафе довършиха започнатото, вече са на 1/8-финалите

Валенсия и Хетафе с лекота се класираха за осминафиналите в турнира за Купата на краля. Двата тима постигнаха втори победи срещу съперниците си, съответно Ебро и Кордоба, след като си бяха осигурили аванс още при гостуванията.

"Прилепите" излязоха с доста резерви на "Местайя", но старши треньорът Марселино все пак заложи и на някои от по-опитните футболисти, начело с Жофри Кондогбия, Кевин Гамейро и Миши Батшуай. Именно белгийският национал вкара единствения гол срещу третодивизионния Ебро. Успехът с 1:0 бе напълно достатъчен и Валенсия се класира за следващия кръг с общ резултат 3:1.

Хетафе показа, че се намира в отлична форма, след като преди няколко дни разгроми Еспаньол с 3:0. Отборът от мадридското предградие беше още по-убедителен срещу Кордоба тази вечер - 5:1. С хеттрик се отличи младият нападател Анхел Родригес.

Франсиско Портийо откри с добавка отблизо в 14-ата минута, а в края на полувремето Анхел удвои от дузпа. Роберто Ибанес направи 3:0 в 49-ата минута, преди Айтами да върне едно попадение. До края Анхел се разписа още два пъти и оформи хеттрика си.